Šta je AJAX alarmni sistem i kako funkcioniše?
Ajax je bežični sigurnosni alarmni sistem za stanove, kuće i kancelarije koji se može lako instalirati i upravljati putem pametnog telefona. Ajax alarmni sistem nudi robustnu sveobuhvatnu zaštitu sa trenutnim vremenom odziva. Ajax će obavestiti vas i kompaniju za obezbeđenje u slučaju upada, požara ili poplava, može da kontroliše i električnu opremu, a može se povezati sa IP kamerama za video nadzor, što Ajax čini jedinstvenim sigurnosnim centrom.
- Sigurnosni sistem Ajax može da obezbedi sveobuhvatnu zaštitu četvorospratne zgrade. Ako nema prepreka, opseg komunikacije između upravljačkog uređaja HUB-a i detektora je do 2.000 metara
- Ajax se može instalirati brzo i jednostavno – potrebno je manje od pola sata u dvosobnom stanu. Uređaji se mogu povezati skeniranjem QR koda – ne moraju se rastavljati kako bi se pričvrstili šrafovima.
- Alarmni sistem se može upravljati daljinski putem mobilne aplikacije – kako bi se promenila podešavanja ne morate rastavljati vaše uređaje ili čak biti fizički prisutni u zgradi; jednostavno vam je potrebna internet konekcija. Možete pratiti trenutni status svakog uređaja u sistemu, bilo gde da se nalazite.
- Ajax se može koristiti za samostalnu kontrolu prostora – postoje tri vrste obaveštenja: Push-obaveštenja, SMS i pozivi (mogu se fleksibilno konfigurisati). Na taj način nikada nećete propustiti alarm.
- Sigurnosni sistem se može staviti pod nadzor sigurnosne kompanije u svakom trenutku – to je profesionalna oprema, koja ispunjava sve zaheve sigurnosnih kompanija.
- Ajax je jednostavan za održavanje. Postoji inteligentni sistem samodijagnostike uređaja. Baterije u paketu traju 5-7 godina, nakon čega ćete dobiti podsetnik da ih zamenite.
- Ajax se stalno razvija – nove verzije mobilnih aplikacija i softvera za uređaje se redovno izdaju. Nove funkcije se redovno objavljuju.
Kako funkcioniše Ajax bezbednosni sistem?
Ajax Hub je mozak ovog sigurnosnog sistema. Detektori, sirene, tastature i privesci za ključeve povezani su sa njim putem radio komunikacije. Hub preusmerava korisničke komande na uređaje: prelazi u bezbednosni režim, menja režim rada, omogućava testiranje i drugo. On redovno proverava stanje manjih uređaja kako bi bio svestan statusa svakog elementa sistema.
Struktura AJAX sistema:
Hub reaguje na pretnje bezbednosnom sistemu i zaštićenoj zgradi. Ako bar jedan detektor uključi alarm, Hub aktivira sirene i odmah obaveštava korisnike i bezbednosnu kompaniju (monitoring centar). Za to ima dva komunikaciona kanala: žičani Ethernet i bežični GSM; dve vrste veza sa kompanijom za zaštitu: direktne i redundantne preko Ajax Cloud servera; tri vrste korisničkih obaveštenja: Push, SMS i pozivi.
Hub se napaja iz električne mreže ali je opremljen redundantnom baterijom koja traje 15 sati. Ima robustan poklopac i izuzetno pouzdan softver – Hub OS Malevich.
Hub je u stalnoj vezi sa Ajax Cloud serverom, koji rešava nekoliko važnih zadataka:
- Omogućava da se Ajax konfiguriše i upravlja, čak i ako ste udaljeni hiljade kilometara.
- Kontroliše integritet i rad sistema.
- U roku od nekoliko sekundi korisnici i sigurnosna kompanija će biti obavešteni da je alarm aktiviran, kao i o bilo kakvoj promeni statusa sistema.
- Ažurira hub softver, povećavajući pouzdanost, robusnost i funkcionalnost sigurnosnog sistema.
Preduzete su sve organizacione i tehničke mere kako bi se osigurala potpuna kibernetička sigurnost. Ajax Cloud server koristi firewall i enkripciju podataka i koristi se samo za skladištenje korisničkih podataka koji su neophodni za funkcionisanje Ajax sistema bezbednosti.
Jeweller bežični komunikacioni protokol, kreiran od strane AJAX kompanije, i omogućava da se do 99 Ajax uređaja poveže sa HUB-om u bilo kojoj kombinaciji: sigurnosni, anti-fire i anti-flood detektori, sirene, tastature, privesci za ključeve, relej za upravljanje napajanjem. Takođe, bezbednosni sistem se može povezati sa do IP 10 kamera za video nadzor koje podržavaju RTSP protokol – nema ograničenja za brendove ili modele.
1 thoughts on “Šta je AJAX alarmni sistem i kako funkcioniše?”